Înapoi în Nepal pentru a treia oară.

Trebuie să admit că oamenii cu care merg în turele foto mă ajută foarte mult să revin în aceleași locuri cu o altă energie, altă determinare și să văd lucrurile complet diferit.

Cea de-a treia tură din Nepal m-a făcut să mă întorc cu la o parte din oamenii pe care i-am fotografiat în trecut și să le aduc fotografiile printate. Ba mai mult, pentru doua persoane foarte dragi mie le-am adus doua tablouri pe pânză cu imaginile acestora.

E un cumul de sentimente ce se trezesc dar dincolo de acestea este bucuria ce apare între noi, spațiul acela în care toată lumea se rezumă la acel moment.

Mai jos sunt câteva din fotografiile printate și de asemenea câteva momente surprinse de Bert, pentru care îi mulțumesc din suflet pentru implicarea de care a dat dovadă… Thank you Bert!

 

Alte articole despre Nepal:

Trekking in Nepal – Annapurna Base Camp

Vipassana – Lumbini, Nepal

Share it if you enjoy it: